zwierzeta albinosy

zwierzeta albinosy Innymi słowy, Bóg był dla niego identyczny z naturalnym wszechświecie. W tym celu został powołany ateistą, ale przede wszystkim nie zaprzecza istnieniu boskiego, tylko jej nadprzyrodzonej interpretacji. On zachował poczucie szacunku dla świata jako takiego, i poświęcił wiele wysiłku w celu ustanowienia systemu etycznego opartego na mocy samego zainteresowania ludzi. Było to istotne, ponieważ w dominujących etyki jego czasach, będąc dobrym zależała od nadprzyrodzonego perspektywą niebiańskim życiu pozagrobowym (Hecht, 2003).

John Toland (1670-1721) opracował podobny światopogląd i ukuł termin panteizm, aby go opisać. Określił Pantheists jako tych, którzy "wierzą w żadnym innym wiecznego bytu, ale wszechświata" i podsumował swoje credo, mówiąc: "Słońce jest moim ojcem, ziemia jest moja matka, świat jest mój kraj, a wszyscy ludzie to moja rodzina "(cyt Harrison, 2004).

Mniej więcej w tym samym czasie w Chinach, dominującą ortodoksja neokonfucjanizm był bardzo zbliżony do tego samego światopoglądu. To obiekty wszechświata w kategoriach zasadniczo naturalistycznych (Hecht, 2003). Jednakże, ponieważ jest nadprzyrodzona Zachodnia koncepcja, i naturalizm wydaje się zależeć od siły nadprzyrodzone, to może być nieodpowiednie w odniesieniu do neokonfucjanizm jako naturalizmu w najbardziej ograniczonym znaczeniu.

zwierzeta albinosy

Poprzez przykłady Bruno, Spinozy i Toland, a może w szerokim sensie przez chińskiego neokonfucjanizm, możemy dostrzec pełnego rozkwitu nowego światopoglądu. Ten sam światopogląd nadal kwitną dziś. Organizacje takie jak World panteistą Ruchu i Universal panteistą Towarzystwa prowadzenia palnika. Autorzy jak Chet Raymo i Ursula Goodenough napisać wzruszająco naturalnego świata duchowego. Wreszcie, niektóre religie opracowali wersje naturalistyczne. Na przykład, wiele poganie Współczesne objąć ten sam światopogląd, szczególnie tych, nazywając siebie naturalistyczna lub humanistyczne poganie.

Referencje

Harrison, P. (2004). Elementy panteizmu. Coral Springs, FL: Llumina prasowej.

zwierzeta albinosy

Hecht, J. M .. (2003). Wątpliwość: A History. Nowy Jork: HarperSanFrancisco.

Saler, B. (1977). "Supernatural jako Zachodnia Concept". Ethos, 5 (1), s. 31-53.

Artykuł dzięki: